Uydu montajı ve çanak anten montajı

Bakım ve Onarım Hizmeti Montaj

Uydu Montajı, Çanak Anten Montajı

Firmamızın uydu montajı, çanak anten montajı hizmetlerinden faydalanarak, kesintisi televizyon izleme fırsatı elde edebilirsiniz. Yeni bir uydu aldıysanız ve montajının yapılması gerekiyorsa bunun için firmamız ile iletişime geçerek, hizmet talebinde bulunabilirsiniz. Uydu ve çanak anten montajı işlemleri en çok talep alınan işlemler arasında yer almaktadır.

Uydu montajı ile uydu yayınlarını çok rahat bir şekilde izleyebilirsiniz. Uydunun düzgün bir şekilde izlenebilmesi için alış antenlerinin yanı sıra LNB ve uydu alıcı cihazların kurulumuna gerek vardır. Yayınların düzgün bir biçimde izlenebilmesi için alış anteninin, uyduya sağlam bir biçimde montaj edilmesi gerekmektedir. Bu nedenle uydu anten montajını kendinizin değil yeterli bilgi birikimine sahip uzman kişiler tarafından yapılması gereklidir.

Uydu Montajı Nasıl Yapılmalıdır?

Uydu montajı, çanak anten montajı esnasında dikkat edilmesi gereken birçok önemli nokta bulunur. Uydu montaj esnasında alış anteninin ayarını yapabilmek için yayın seviyesinin sinyali mutlaka kontrol edilmelidir. Kanalın sinyal sevisini kontrol edebilmek için kumandadan info tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Burada yer alan seviyelere göz attıktan sonra en yüksek yayın seviyesinin seçilerek yüksek olan doğrultu bulunur. Bu işlem diğer doğrultu için de aynı biçimde yapılmalıdır.

Bu işlemler sonucunda alış anteni uyduya uygun bir biçimde gönderilir. İşlem sırasında anteni sabitlemek için kullanılan vidalar önce gevşetilmeli daha sonrasında ise güçlü olan sinyal kaybedilmeden vidalar tekrardan sıkılmalıdır.

Uydu Kurulumu Nasıl Yapılır?

Uydu kurulumu için kişinin 3 temek bilgiye ihtiyacı vardır. Aşağıda bahsettiğimiz yöntemleri uygulayarak uydu montajı, çanak anten montajı işlemlerini kolay bir biçimde halledebileceksiniz:

  • Azimut: Uydu anten kurulumunda önemli parçalardan birisi azimuttur. Azimut, bir çanak anten pozisyonudur. Doğru pozisyonu ayarlamak yayınların kusursuz çalışması için çok önemlidir. Çanağınızın hangi yöne bakacağınız mutlaka önceden belirlemelisiniz.
  • Yükseklik- Elevation: Çanak anten kurulumunda bilinmesi gereken diğer öge ise yüksekliktir. Çanağın yüksekliği derece ile gösterilmektedir. Yükseklik değerleri çanağın düzgün bir şekilde monte edilebilmesinde büyük bir öneme sahiptir.
  • Polarizasyon- LNB SK: Polarizasyon LNB rotasyonu ile ilgili bir sözcüktür. Zemine göre derecelendirme yapılmasında kullanılır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir