Petek Temizleme

Kombi Petek Temizliği

Petek temizleme konusunda  uzun yıllardır hizmet veren usta tesisat firması olarak kullandığımız ekipmanların modern ve güncel olmasına dikkat ediyoruz. Teknolojiyi yakından takip ederek en güncel makineleri kullanıyor zamandan tasarruf etmenizi ve maksimum verimi almayı hedefliyoruz. Peteklerin altı ısınmıyor,peteklerin üstü ısınmıyor,petekler geç ısınıyor,yada kombi mi yüksek derecede yakmama rağmen ısınmıyor gibi sorunlarda aklımıza petek temizliğini en son ne zaman yaptırdım ? sorusu gelmeli. Usta tesisat ile iletişime geçerseniz bu sorunu çok kısa sürede hallederek tüm peteklerinizi temizler ilk günkü haline getiririz.

Vanaların hepsi açık fakat bazı petekler ısınmıyor :

Peteklerin çalışma mantığını ele alırsak içerisinde kanallar bulunan ve girişinden giren sıcak suyun enerjisini petek üzerinde bırakarak petek çıkışından kombiye giden basit tesisat cihazlarıdır. Örneğin evimizde beş adet petek var dört tanesi çok güzel ısınıyor bir tanesi hiç ısınmıyor acaba neden ? Bu sorunun cevabı yanlış kombi seçimi olabilir. Kombi seçilirken evin metrekaresi ve tesisat uzunlukları hesap edilerek seçilmeli verim hesabı yapılmalıdır.Kombi içinde bulunan sirkülasyon pompasının sıcak suyu taşıyabileceği mesafe bellidir. Bu nedenle kombi seçimi önemlidir. Bir diğer neden ise tesisat borularındaki tıkanmalar,kireçlenmeler ve balçık oluşmasıdır. Bu sorunu kendi imkanlarınızla çözme şansınız yoktur. Usta tesisat olarak petek temizleme makineleri ile petek temizliği yaparak en kısa sürede çözüme ulaştırır tüm peteklerinizin aynı sıcaklık derecesinde yanmasını sağlarız.

Peteklerin altı soğuk üstü sıcak :

Kalorifer tesisatında bulunan petekler kombiden gelen sıcak suyun petek kanallarında devir daim etmesiyle çalışan basit cihazlardır. Peteklerde zamanla oluşan kireç artıkları , pas, balçıklaşma ve tesisatta olan yıpranmalar petek kanallarını tıkayarak sıcak suyun dolaşmasını engeller.Bu durumda yapılabilecek en doğru seçim petek temizleme makinesi ile petek temizliği yaptırmaktır. Petek kanalları makine ile yıkandığında sıcak su petek içerisinde rahatça dolaşacak peteğinizin alt ve üstü aynı ölçüde ısınacaktır.

 

Petek temizliği nasıl yapılır :

Petek temizliği petek temizleme makinesinin kombiyi tesisattan ayırdıktan sonra kollektör üzerine yada havlupan bağlantı noktasına bağlayarak yapılır. İşlem sırası ise

 

  • Makine bağlandıktan sonra, bütün peteklerin vanaları kapatılır.
  • Kombinin altındaki vanalar kapatılır.Kombi girişindeki filtreler temizlenir.
  • Temizliği yapılacak peteğin giriş çıkış vanaları açık bırakılır.Petek temizleme makinesi çalıştırılır.
  • Bu işlem sırayla bütün peteklere uygulanır.
  • Daha sonra, kombi altındaki vanalar açılır. Kombi çalıştırılır.
  • Peteklerin havası alınır ve işlem tamamlanır.Tüm hava alma noktalarından suyun çıkması gerekmektedir.
  • Petek temizleme makinesi seçimini usta tesisat olarak müşteri tercihine göre yapmaktayız. Müşterimiz hava darbeli yada kimyasal temizlik yapan makine seçimini yapabilir.

Usta tesisat olarak kombi bakımınızı ve petek temizliği yaptırmanızı iki senede bir tavsiye ediyoruz. Sıcak bir kış geçirmek,az fatura ödeyerek tasarruf etmek,kirlilikten kaynaklı arızaların önüne geçmek ve kombinizin verimli çalışmasını sağlamak istiyorsanız bizi hemen arayın ve randevunuzu alın.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir