Kanalizasyon tıkanıklığı nasıl açılır?

Gider Açma

Kanalizasyon kelime anlamı olarak bakarsak (Pis ve atık suların özel kanallar aracılığıyla belli merkezlerde toplanıp atılmasını sağlayan sistem, şebeke.)Pis su ve atıkların uzaklaştırılmasını sağlayan boru tesisatlarına verilen genel isim diyebiliriz. Bu sistemin sağlıklı çalışabilmesi için düzenli olarak kontrol edilmesi ve temizlenmesi gerekmektedir. Yaşadığımız evlerin sitelerin iş yerlerinin kanalizasyona bağlantısı vardır. Bina dışı ana hat dediğimiz kanalizasyon şebekesini belediyeler veya özel işletmeler tarafından düzenli olarak temizlenmekte bakımları yapılmaktadır. Ev ve iş yerlerimiz için ise bu durum farklıdır.Belediyeler bina dışından sorumludur.Bina ve mesken içi kanalizasyon şebekesine bakmakla mükellef değildirler.Bu yüzden ana hat kanalizasyon tıkanmalarında bizim gibi tesisat firmaları tıkanıklık sorununu giderirler.

Kanalizasyon hattı tıkandıysa kendi imkanlarımız ile bu hattı açmamız çok zordur.Neden derseniz büyük ihtimalle logar su ile dolu ve boru ağzı ulaşılamaz bir noktadadır. Logarın açık olduğu durumlarda ise büyük ihtimalle tıkanıklık bizim erişemeyeceğimiz uzaklıkta olacaktır.

Kanalizasyon tıkanıklığına sebep olan faktörler genelde uzun zaman temizlenmeyen kanalizasyon şebekesinin içinin yağ ve kireç atıklarıyla dolması suyun gidebileceği bir alan kalmamasıdır.Farklı bir etken ise kullanıcılar ile ilgilidir. Tesisatın içerisine atılan bir bez parçası,ıslak mendiller ve katı atıklarda tesisat tıkanıklığında önemli rol oynar.

Kanalizasyon tıkanıklığı nasıl açılır?sorusunun cevabına gelecek olursak usta tesisat olarak iki farklı yöntem kullanmaktayız.Birinci yöntemimiz robot kullanarak tesisat içine girmek ve orada bulunan kirli alanı kırarak tesisatın temizlenmesini sağlamaktır. İkinci bir yöntem ise su jeti dir. Su  jeti dediğimiz makine kanalizasyon tesisatı içine basınçlı su basarak ve tesisat içinde ilerleyerek hattın açılmasını sağlar.Belediyelerinde kullandığı yöntem budur.Basınçlı su yöntemi çok etkilidir.Hattın tamamının temizlenmesini sağlar.

 

Tıkanan Giderden Çıkanlar

Kanalizasyon tıkanıklığının açılması işlerinizde usta tesisat olarak günün her saati hizmet vermekteyiz.Sizde uzman tesisatçı desteği alarak tüm tıkanıklık sorunlarınızı çözüme ulaştırabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir