Robotla Tıkanıklık Açma

Tuvalet tıkanıklığını nasıl açabilirim?

Gider Açma

Tuvalet neden tıkanır? önce onu ele alalım.Tuvalet tıkanıklığının başlıca nedeni tesisatın içine hattı tıkayacak yabancı bir cismin atılmasıdır.Bu cisim bez olabilir ıslak mendil olabilir. Tabi ki şöyle düşünebilirsiniz kocaman boru var burada bir tane ıslak mendil bu tesisatı tıkar mı? Tıkar ve çok büyük sorunları da beraberinde getirir. Aslında hattı tıkayan o an atılan ıslak mendil değildir .Daha önceden tuvalete atılan ıslak mendiller dirseklerde ve ek yerlerinde tutunarak birikirler ve sizin en son attığınız ıslak  mendil noktayı koyar ve tuvaleti tıkar. Tuvalet tıkandığında su birikintisi olur ve tesisattan su geri basmaya başlar. Tedbir alınmaz ise tuvaletten çıkan kirli su  evimize iş yerimize eşyalarımıza zarar verir.

Tuvalet tıkanıklığı açmanın yöntemlerinden bahsedelim. Evimizde tuvalet tıkanıklığını açmak ile ilgili olarak çok fazla ekipman yoktur.Ekipman olsa da çok az insan bunları doğru şekilde kullanabilir. En bilindik yöntemle başlayalım nedir bu yöntem? Asit dökmek. Asit dökmek,tuvalet açıcı dökmek,lavabo acıcı dökmek bu kimyasallar içerik olarak aynıdır toz veya sıvı formda olmaları çokta önemli değildir. Bu yöntem bazen işe yarasa da genel olarak tuvalet tıkanıklığını açmaz. Neden derseniz tıkalı tuvalet hattının içinde su vardır.Biz kimyasalı tıkalı tuvalet hattına döktüğümüzde tesisattaki sudan kaynaklı olarak sorunlu bölgeye ulaşamayacaktır.Ayrıca asidin yakıcı özelliğinden kaynaklı cildimizde yaralanmalar oluşabilir tesisatımızın contalarında sızdırma ve boru çapında daralma olabilir.

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?
Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Bir diğer yöntem ise tıkalı tuvalet tesisatı içine hortum tel boru ve buna benzer materyaller sokarak açmaya çalışmaktır.Bu yöntemde bazen tıkanıklık yakın noktada ise yarayabilir.Fakat bu yönteminde dezavantajı tıkanan noktayı tesisatın daha uzak bir noktasına taşıması,fazla zorlama olursa boru kırılması çıkması gibi sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir.

Robotla Tıkanıklık Açma

Farklı ve etkili bir yöntem  olan tuvalet pompası yöntemi de de açma işlerinde kullanılabilir.tuvalet pompasının iki çeşidi vardır birincisi bidiğimiz klasik sopalı basmalı pompa diğeri ise hazneli ve içinde basınç oluşturarak tesisata şok hava basıncı basan otomatik pompa. Kulllanım açısından otomatik pompa daha etkili bir sonuç verecektir.

Tüm bu yöntemleri evinizde işyeriniz de tuvaletiniz tıkandığında deneyebilirsiniz.Yada uzman desteği alarak hiçbir riske girmeden usta tesisatı ararsınız.Kırmadan robot kullanarak tuvalet tıkanıklığınızı açarız.Son teknoloji tesisat kamerası ile açma işleminden sonra görüntüleme yaparak tıkalı tuvaletin açıldığından emin oluruz.Günün her saati bize telefon numaramız dan ulaşabilir sitemiz watsup ve mail adresimizden detaylı bilgi ve destek alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir