Sifon Tamiri

Pis Su Gideri Tıkanıklık Nedenleri ve Çözümleri

Gider Açma

Öncelikle pis su gideri neden tıkanır?

Bu konuyu ele almak gerekiyor. Evlerimizde işyerlerimiz de günlük yaşantımızın içinde temiz suya ihtiyaç duyuyoruz ve kullanıyoruz. İhtiyaçlarımızı karşılarken kirlenen suyu da atık su kanalları vasıtası ile bertaraf edip uzaklaştırıyoruz. Bu kanallar eğer yaşadığımız alan çok katlı ise birbirine bağlı aktarmalı olarak en alt katta zemin noktasına kadar ulaşıyor burada kullanılan boru çapı büyüyeyerek ve şehrin kanalizasyon şebekesine bağlanarak sistem döngüsü tamamlanmış oluyor. Evet tıkanmanın ilk sebebi bu işte boru iç çapının tesisata uygun seçilmemesi ve herzaman olmasada yoğun kullanım olduğu durumlarda pis suyun akacak yer bulamayarak geri basması sonucu olusan sıkıntılı durum. Çözüme gitme açısından gider tıkanıklığı konusunda en maliyetli ve zaman alıcı uygulama. Kırılması gereken yerler kırılarak ve kazılarak bina giderine ulaşılıyor boru çapları büyütülerek sistem sorunsuz çalışır hale getiriliyor ve testleri de yapıldıktan sonra kullanıma başlanabiliyor. Bu gibi durumlarda tespit ve çözüm konusunda biz ustaisleri olarak kesintisiz hizmet vermeye devam ediyoruz.

Bir diğer tıkanıklık ise tamamen kullanıcı ve kullanımdan kaynaklı pis su gideri tıkanması oluyor. En çok karşılaştığımız tıkanıklık şeklinin klozet, tuvalet tıkanıklığı olduğunu söyleyebiliriz. Bu gibi durumlarda ise öncelikle tespit çalışması yapıyoruz Tesisatın durumuna ve şekline göre tesisat borularının içini görüntülüyor tıkanmaya neyin sebep olduğunu tespit ettikten sonra pis su gideri açma robotu kullanarak tıkanan tesisata müdahale ediyoruz. Tesisat içinde yağ ve kir tabakası var ise tıkanıklık açma robotunun o iş için yapılmıs olan parçalayıcı ucunu kullanıyor boru içinde bez ıslak mendil vb. bir cisim var ise farklı özel bir uç kullanarak çözüme gidiyoruz. Testlerimizi yaparak sorunun tamamen ortadan kalktığından emin olup tesisatı eskisi gibi kullanıma hazır halde bırakıyoruz.

Farklı bir tıkanıklık şekli ise ne tesisat nede kullanımla ilgili olan kanalizasyon alt yapı logar sistemin deki tıkanıklıklar. Bu tıkanıklık şeklide logar içleri düzenli olarak temizlenmediğinde karşımıza çıkar. Yağmur sonucu yada farklı bir çevresel etkenden dolayı logar içi çamurla dolarak binalardan gelen atık su tesisat borularının önünü kapatır borunun önünde set oluşturarak tıkanıklığa sebebiyet verir. Bu gibi durumlarda basınçlı yıkama tıkanıklık açma robotumuzla müdahale ediyor gerekli temizlik işlemini yaptıktan sonra atık su sistemini devreye alarak kullanıma bırakıyoruz.

7/24 05426955017 nolu telefon numaramızdan ulaşabilir gider açma konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir